+48 509 777 257 k.mirosz@osada-augustow.pl

Organizacja wesela zawsze jest wyjątkowo wymagającym zajęciem. Para młoda często nie zdaje sobie na początku sprawy z tego, ile czynników trzeba uwzględnić podczas przygotowywania takiej imprezy. Sam ślub wiąże się ze znalezieniem idealnie dopasowanych strojów, wiele trudności nastręczają też niekończące się dyskusje z organistą, który nie nauczy się tego jednego utworu Beethovena, który chcielibyśmy usłyszeć na ślubnym kobiercu. A co z weselem? W poniższym artykule dajemy praktyczne rady, dzięki którym organizacja wesela nawet dla bardzo dużej rodziny nie będzie drogą przez mękę. Zapraszamy Państwa do lektury.

Obszerna sala weselna

Wybór odpowiednich rozmiarów sali weselnej jest kluczową kwestią podczas planowania zabawy dla gości. W Warszawie i okolicach znajdzie się niejedna sala weselna, należy jednak dobrze zastanowić się nad tym, ilu dokładnie gości pojawi się na przyjęciu. Trzeba brać pod uwagę, że jeśli państwo młodzi mają duże rodziny, obszerna sala bankietowa będzie niezbędna, by wszyscy mogli spędzić ten czas komfortowo. Sala powinna być na tyle duża, by zmieściły się w niej stoły z jedzeniem – nie może zabraknąć również parkietu, na którym całe towarzystwo będzie przez całą noc tańczyć oraz brać udział w weselnych grach.

Jedzenie i alkohol – wizja młodej pary

Inną szczególnie istotną sprawą jest dobór właściwego menu. Sala weselna powinna być na bieżąco zaopatrywana przez firmę cateringową, która dostarczy potrawy wcześniej wybrane przez młodą parę. W tym miejscu warto się zastanowić nad tym, jak zapatrujemy się na kwestię alkoholu na weselu. Tradycyjnie wesele wiąże się z olbrzymimi ilościami wódki, wszystko zależy jednak od tego, jaką mamy wizję takiego przedsięwzięcia. Ostro zakrapiana impreza może nieco odsuwać na dalszy plan sens tego wyjątkowego dnia – zamiast tego można zdecydować się na przykład na podanie słodkiego raz wytrawnego wina na każdy stół i w razie potrzeby jego uzupełnianie. Goście będą upijać się wolniej, a zabawa wcale nie będzie gorsza. Jeśli chodzi o jedzenie, najlepszym wyborem jest rozpoczęcie spotkania od tradycyjnego rosołu, który rozgrzeje obecnych, później na stole zaczną się pojawiać wybrane przez parę młodą potrawy.

Odpowiednie zabawy dla dorosłych i dzieci

Żadne przyjęcie weselne nie może się obyć bez niesamowitych gier i zabaw. Duża rodzina zazwyczaj oznacza obecność dzieci na sali. Zabawy powinny być w związku z tym zaplanowane w taki sposób, by znalazło się coś ciekawego dla uczestników w każdym wieku. Maluchy mogą mieć swój czas, podczas którego ich popisy będą witane gromkimi brawami oraz śmiechem dorosłych. Oprócz tego warto zadbać o obecność na przyjęciu tradycyjnych, nieco bardziej rubasznych zabaw dla dorosłych. Podchmieleni goście często nie do końca rozumieją już zasady, ale dobry animator imprezy z pewnością zapanuje nad rozgardiaszem. Dobra zabawa to też odpowiednia oprawa muzyczna. Nie trzeba koniecznie zamawiać zespołu, może on jednak bardzo wzbogacić wesele. Jeśli jesteśmy zmęczeni organizacją, menadżer sali może zająć się znalezieniem muzyków, którzy poradzą sobie z wykonaniem wybranego przez nas repertuaru. Warto zaznaczyć, że wesele w Warszawie i okolicach można zorganizować bez zbędnego stresu, dzięki dobrze wyposażonej sali i specjalistom, którzy pomogą na każdym etapie przygotowań.

Suknia ślubna, garnitur dla Pana młodego, sala weselna, catering, wybór zabaw oraz oprawa muz

yczna – to najważniejsze elementy, bez których nie obędzie się żadne wesele. W dzisiejszych czas

ach w tych sprawach państwo młodzi mogą otrzymać profesjonalną pomoc, dzięki której kwestie dawniej męczące młodych miesiącami, można ustalić bardzo szybko.