+48 509 777 257 k.mirosz@osada-augustow.pl

Mówi się, że ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Jednak aby faktycznie ten dzień był wyjątkowy, wcześniej czeka nas sporo pracy, aby przygotować niezapomniane przyjęcie weselne. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór odpowiedniej sali, w której odbędzie się to wydarzenie. Na co zwrócić szczególną uwagę poszukując najlepszego miejsca?

Rozmiar sali ma znaczenie

Nim przystąpimy do poszukiwań, należy usiąść, wziąć kartkę papieru i długopis, a następnie utworzyć listę gości. Co prawda zazwyczaj wesele planuje się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem, przez co trudno oszacować dokładną ich liczbę, ale nawet przybliżona wartość pomoże w poszukiwaniach odpowiedniego lokalu. Organizując małe, kameralne wesele nie ma przecież sensu wynajmować wielkiego pomieszczenia. Pusty parkiet na weselu, gdzie kilka par rozpierzchniętych jest po kątach nie wygląda zbyt dobrze na pamiątkowym filmie. Uwaga jednak na zdecydowanie zbyt małe sale weselne. Nie ma nic gorszego niż goście ściśnięci nie tylko przy stołach, ale też w części przeznaczonej do tańca. Z całą pewnością nie będą oni dobrze wspominać tego dnia. Warto więc znaleźć złoty środek, w czym z pewnością pomogą właściciele danego obiektu, którzy podpowiedzą optymalne rozwiązanie. Im również zależy na pozytywnej opinii o ich lokalu, dlatego z pewnością nie będą chcieli wprowadzić nikogo w błąd.

Wygląd i wyposażenie sali weselnej

Coraz więcej par chce organizować wesela tematyczne. Należy upewnić się, że wybrana sala weselna wpisuje się w oczekiwany klimat lub że można ją do niego dostosować za pomocą odpowiedniego wystroju. Warto również zwrócić uwagę na ogólny stan pomieszczenia. Nie chcemy, aby naszych gości straszyły obdrapane ściany ze zwisającymi kablami. Dość istotna, a często pomijana jest też ilość filarów podporowych. Nierzadko potrafią odebrać i tak niewielką przestrzeń do zabawy, szczególnie w mniejszych salach. Kolejną istotną rzeczą jest parkiet, a konkretniej jego śliskość. Buty na obcasie u pań oraz zmęczenie weselną zabawą u panów mogą spowodować wypadek w trakcie zabawy na niezbyt przyczepnym podłożu, co w najlepszym przypadku może skończyć się skręconą kostką oraz koniecznością zakończenia zabawy poza parkietem. Planując ślub w okresie letnim koniecznie należy sprawdzić czy lokal ma sprawną klimatyzację. Im jest większy, tym oczywiście urządzeń powinno być więcej lub powinny być bardziej wydajne. Wysokie temperatury mają kiepski wpływ na gości, którzy zdecydowanie szybciej tracą siły, co nierzadko skutkuje szybszym opuszczeniem zabawy. Średnio wpływają również na jedzenie – na przykład tace zimnych mięs lub kremowe ciasta szybko mogą stracić swój urok, gdy zostaną wystawione w dusznym, gorącym pomieszczeniu.

Przed wybraniem wymarzonej sali weselnej warto dokonać porządnego rozeznania na lokalnym rynku. Do całej operacji należy przystąpić odpowiednio szybko, ponieważ dobre sale weselne często mają bardzo duże obłożenie nawet na kilkanaście miesięcy do przodu. Oczywiście cały proces należy rozpocząć od wcześniejszego ustalenia liczby gości, gdyż znacząco zawęzi to obszar poszukiwań.