+48 509 777 257 k.mirosz@osada-augustow.pl

Dzięki rozwojowi psychologii pracy osoby posiadające własne przedsiębiorstwa mają dzisiaj znacznie większą wiedzę niż kiedyś na temat tego, w jaki sposób działać, by wyniki w firmie były jak najlepsze. Wiadomo na przykład, że budowanie więzi na linii pracownik-pracownik oraz pracownik-pracodawca prowadzi do znacznie lepszej, opartej na wzajemnym zaufaniu atmosfery w pracy, co daje wszystkim poczucie bezpieczeństwa przekładające się bezpośrednio na wydajność. By budować zdrowe relacje w pracy można między innymi organizować imprezy okolicznościowe, takie jak pikniki dla pracowników. W niniejszym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób może wyglądać taki event. Zapraszamy Państwa do lektury.

Dlaczego piknik jako spotkanie integracyjne?

Wiele firm decyduje się dzisiaj na imprezy okolicznościowe w formie pikniku. Pracownicy mają możliwość zabrania na takie spotkanie integracyjne swoich partnerów oraz dzieci. Jest to doskonały sposób, żeby spotkać się ze współpracownikami w nieco luźniejszych okolicznościach, jednocześnie nie rezygnując ze spędzania czasu z rodziną. Organizacja eventów firmowych tego typu jest stosunkowo prosta, dzięki czemu nawet spontanicznie można wyjść z inicjatywą przygotowania pikniku.

Jak poprawnie urządzić piknik firmowy

Zacznijmy od tego, że mimo iż jest to przyjęcie w plenerze, a pracownicy często przynoszą własne koce i symboliczne kanapki, na miejscu powinna być firma cateringowa, która dostarczy smaczne przekąski, których dla nikogo nie zabraknie. Piknik można połączyć również z grillowaniem, co dodatkowo pobudzi apetyty na smaczne potrawy i swobodne rozmowy. Warto wynająć odpowiednie miejsce na takie przedsięwzięcia – znacznie lepiej jest rozłożyć się z kocami w miejscu, w którym nie dołączą do nas losowe osoby z zewnątrz, a sala bankietowa w pobliżu w każdej chwili pozwoli przenieść imprezę pod dach, na wypadek gdyby zaczęło padać lub zrobiło się chłodno.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów

Jeśli organizacją imprezy zajmie się sprawdzona firma, dzieci nie będą czuły się nie na miejscu, a rodzice będą mieli czas żeby poznać się bliżej. Pracownicy są często ciekawi swoich rodzin, a w natłoku codziennych spraw trudno wygospodarować chwilę żeby się spotkać i porozmawiać. Profesjonaliści wiedzą, w jaki sposób wszystkim się zająć, by uczestnicy przedsięwzięcia mogli skupić się wyłącznie na wypoczynku. Przede wszystkim w różnych miejscach rozstawione zostaną stoły z jedzeniem i piciem, opcjonalnie piwem. Organizacja imprez firmowych wymaga również przetestowanych sposobów na radzenie sobie z niepogodą. W razie deszczu zostaną rozstawione specjalne, obszerne parasole, natomiast w pobliżu znajdzie się wspomniany wcześniej obiekt, do którego bez przeszkód będzie można przenieść zabawę, gdyby tylko zaszła taka potrzeba.

Regularne spotkania integracyjne, zarówno mniejsze wypady, jak i duże firmowe eventy, pomagają zacieśniać więzi między pracownikami oraz pracodawcą. Na co dzień każdy zajmuje się swoimi obowiązkami, w pracy nie ma czasu na bliższe poznanie się – na takich imprezach natomiast ludzie przełamują bariery, dzięki czemu później lepiej się rozumieją i łatwiej jest im współpracować. Imprezy pracownicze są dzięki temu niezwykle cenne dla każdego przedsiębiorcy – jeśli skorzysta on z pomocy profesjonalistów podczas ich organizacji, będzie mógł wiele zyskać.