+48 509 777 257 k.mirosz@osada-augustow.pl

Jeszcze do niedawna w naszym kraju wszelkie spotkania firmowe ograniczały się zazwyczaj do wigilii pracowniczych organizowanych raz do roku. Z biegiem lat i stopniowym napływie zachodnich zwyczajów takie wydarzenia stopniowo zaczęły zyskiwać na znaczeniu także w kraju nad Wisłą. Jak zorganizować imprezę, która zapadnie w pamięci każdego na długie miesiące?

Czy imprezy firmowe są potrzebne?

Na pytanie postawione powyżej można odpowiedzieć krótko i zwięźle — oczywiście że tak! Dobrze zaplanowana i zorganizowana w odpowiednim miejscu impreza może przynieść przedsiębiorstwu same korzyści. Dzięki takiemu wydarzeniu współpracownicy mogą lepiej wzajemnie się poznać, przez co łatwiej będzie im znaleźć wspólny język w przyszłości oraz poszukiwać rozwiązań w sytuacji kryzysowej. Taki event może również wiele powiedzieć o podwładnych kadrze zarządzającej. Nierzadko to właśnie w mniej oficjalnych okolicznościach łatwiej jest rozpoznać mocne i słabe strony danej osoby, zobaczyć, jaka jest naprawdę, a także często odkryć pewne naturalne predyspozycje danego pracownika.

Organizacja spotkania firmowego

Organizacja eventów firmowych

Na przykładzie wigilii firmowej spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy powinno mieć takie idealne spotkanie. Wbrew pozorom, organizacja imprez firmowych nie jest łatwym zadaniem. W przypadku wydarzenia przedświątecznego warto wybrać odpowiednią datę. Krótko przed świętami wiele osób często bierze wolne, toteż początek grudnia to prawdopodobnie najodpowiedniejsza pora. Z całą pewnością należy się wystrzegać pomysłu zorganizowania wigilii firmowej 23 czy 24 grudnia, kiedy ludzi pochłaniają przedświąteczne przygotowania. Należy zawczasu zarezerwować odpowiedni lokal, ponieważ bardzo dużo małych i średnich przedsiębiorstw organizuje podobne eventy. Ostatecznie można przemyśleć również wariant z wigilią w styczniu, kiedy świąteczna gorączka już mija, a ludzie mają zazwyczaj więcej czasu.

Kolejnym krokiem będzie wybór stylu imprezy. To, co w opiniiWigilia firmowa szefów lub HR-u jest najlepsze, niekoniecznie musi wpadać w gusta pracowników. Najrozsądniejsze będzie zebranie ich opinii w formie anonimowej ankiety, jaki rodzaj spotkania preferują. Może być tak, że wbrew standardowemu wyobrażaniu o takim spotkaniu, pracownicy będą woleli bawić przy dobrej muzyce, w przerwach posilając się przy szwedzkim stole. Niektórzy mogą chcieć zabrać na takie wydarzenie całą rodzinę, inni z kolei będą preferowali zabawę w zamkniętym gronie.

To dopiero początek planowania z pozoru łatwej imprezy, jaką jest wigilia firmowa. Etapów przygotowywania niezapomnianego wydarzenia jest o wiele więcej. W kolejnej części skupimy się głównie na samym jego przebiegu oraz innym detalom, które warto dopiąć, by było ono wspominane przez naszych pracowników przez wiele miesięcy i budowało pozytywne relacje w firmie.